Cuban Christmas Time

Polskie Boże Narodzenie w klimacie latino i jazzu – tak w kilku słowach można określić kolejny projekt wrocławskiej formacji the Cuban Latin Jazz. „Christmas Time” przeniesie słuchaczy w atmosferę świąt pełnych spontanicznej i autentycznej radości, w których nie zabraknie latynoskich rytmów, jazzowych improwizacji i elementów wywodzących się z klasyki. W repertuarze znalazły się aranżacje nie tylko polskich i międzynarodowych kolędy i świątecznych utworów wszech czasów, ale również popularnych form pochodzących z odległych Karaibów. Liryczne bolero „Obsesión” Pedro Floresa czy genialna kompozycja „Maria Cervantes” Noro Moralesa, napisana na cześć kubańskiej pianistki, wokalistki i autorski tekstów, to tylko kilka przykładów. 

Projekt współtworzą: urodzony w Hawanie basista, kompozytor i lider formacji Roland Abreu, pochodzący z Ukrainy saksofonista Taras Bakovskyi, pianista Paweł Kukuła oraz perkusista Dominik Jaske. 

Ciekawy skład zespołu oparty o solidne fundamenty muzyki latynoarmerykańskiej i uzupełniony o saksofon jazzowy, nietuzinkowe osobowości muzyczne oraz fuzja gatunków i stylów – to wyróżniki tego projektu. Znajdziemy tu bogactwo koncepcji artystycznych, dzięki którym projekt trafi zarówno do miłośników muzyki latino, jak i do entuzjastów jazzu. „Christmas Time” to zupełnie nowe, oryginalne na polskiej scenie muzycznej spojrzenie na muzykę świąteczną, która jest wyrazem szczerej radości i stworzy wyjątkową atmosferę świąt w klimacie latin jazz.